Ana Sayfa » Chat » Chat Yapmak Sanattır

Chat Yapmak Sanattır

87 / 100

Chat Yapmak Sanattır, Herkes Beceremez

Chat yapmak, her insanın becerebileceği bir şey değildir. Araba sürmeye benzetebiliriz. Hepimiz gurur ve kibir yaparak diğer insanlardan daha iyi olduğumuzu düşünürüz veya öyle olmak isteriz. Fakat milletin yaptığı hatalara gülerken, bir gün bizler de aynı hatanın kurbanı olabiliriz. Sohbet etme konusunda da hepimiz bazen gaflar yapar, küçük çamları devirebiliriz. Eğer sizler de iyi chat yapmak istiyorsanız, makaleyi okumaya devam edin. Bu şekilde beceri kazanabilir, sohbet odalarının sevilen siması haline gelebilirsiniz.

Chat Esnasında Yapılan Hatalar

Chat esnasında hemen hemen hepimizin yaptığı hatalardan birisi, karşı tarafı dinlememek, onun sözünü sürekli bölmek, art arda ekrana yazılar göndermektir. Saygısızlığın ve bencilliğin göstergesi olan bu hareket hemen herkes tarafından nefretle karşılanmaktadır. Her daim iyi bir dinleyici olmalı, insanlara da söz hakkı vermeliyiz. Fakat biz ne yapıyoruz? Yazmaya başlayınca kimseyi görmezden gelip, sürekli ekrana yazılar gönderiyoruz. Eğer insanlara değer vermez, onları hiçe sayarsanız chat yapmak bir yana, bağlı deveyi bile çözemezsiniz.

Chat Yapmak veya Soru Sormak !

Bazı arkadaşlar masumane sorular soruyor, amenna kabul, bir mahsuru yok. Fakat bazıları öyle sorular soruyor ki, insan ister istemez şöyle düşünüyor “Allah Allah Acaba Sohbet Sitesinde miyim? Yoksa Kartal Adliyesinde Cumhuriyet Savcısının Karşısında Sorguda mıyım?” Adamı serbest bırak kardeşim, diyeceği ne varsa söylesin, kendisini anlatsın bu sorular neyin nesi?

Sohbet Yapmak ve Asabiyet

Sohbet chat hizmeti veren sitelerde, ekrana gönderdiğiniz yazılardan sinirli mi yoksa neşeli mi veya karamsar mı olduğunuz hemen hemen belli olur, diğer kullanıcılar bazı şeyleri fark edebilir. Bu gibi yerlerde asabi hareketler yapmak, başkalarına küfür ya da hakaret etmek, chat dilinde küfür olarak kabul edilen büyük yazılar yazmak sizin asabi olduğunuzu gösterir. Bu ruh haliyle chat siteleri içerisinde kimse size itibar etmez, sohbetlerinin içine sizi katmak istemez. Bazı bencil tipler vardır, bunlar hep ben yazayım, herkes beni dinlesin, sözüm muteber olsun isterler. Güzel kardeşim öyle bir dünya yok. Burasını sırf sana hizmet için açmadık. Herkes konuşacak, herkes birbirine saygı duyacak vesselam.

Tartışma ve Kavga Ortamı

Sohbet sitelerinde tartışma ve münazara eksik olmaz. O gün çok enerjiksindir, kafanda anlatmak istediğin bir konu vardır. İyi de hazırlanmışsındır, başlarsın anlatmaya ama şu ana kadar tek kelime yazmamış, sağ tarafta robot gibi bekleyen kişiler birileri bir şey yazsın da Trol yapayım diyerek hemen yazınızın içine atlarlar ve sizi çileden çıkartırlar.  

Etiketler:

Bu yazı toplamda 21 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir